Porady

fruittogo

FruitToGo – owoce dla sportowców na zawodach triathlonowych!

fruittogo

Na początek może zaczniemy od tego czym jest triathlon ? Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa, będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego. Triathlon w naszym kraju i nie tylko, rozgrywany jest na kilku dystansach, najpopularniejsze to :

Ironman – 3.8km pływania/ 180km jazdy na rowerze/ 42km biegu
½ Ironman – 1.9km pływania/ 90km jazdy na rowerze/ 21km biegu
¼ Ironman – 0.95km pływania/ 45km jazdy na rowerze/ 10km biegu
1/8 Ironman – 0.475km pływania/ 22,5km jazdy na rowerze/ 5.125km biegu

Na tym ostatnim dystansie w Mroczy odbywały się zawody, na których byliśmy partnerami. Nasze owoce zawodnicy mogli skosztować w specjalnie przygotowanej strefie finishera, a były to :

Banan, który jest doskonałym źródłem łatwoprzyswajalnych węglowodanów, mają również sporą podaż potasu, który pozwala na zwiększenie koncentracji u sportowców. Jak na owoc banany zawierają bardzo dużo białka: 1,2 – 1,3  g w 100 g. Co ważne białko to składa się z podstawowych aminokwasów i dzięki temu doskonale nadaje się do budowy mięśni.

Pomarańcz, która ma dużo beta-karotenu i witaminy C oraz wody. Woda doskonale wypłukuje z organizmu toksyny, a witamina C jest cenionym antyoksydantem, który unieszkodliwia agresywne cząstki tlenu.

fruittogo

Brzoskwinie, które są jedną wielką bombą witaminową! Zawierają witaminy A, B1, B2, B3, B6, C, PP, magnez, fosfor, żelazo, bor, potas, kwas foliowy, wapń i niacytynę.

Jak więc widać owoce a triathlon, czy ogólnie mówiąc sport to nierozłączna para. Pełnią ważną funkcję w diecie i przygotowaniach każdego sportowca, nieważne czy profesjonalisty czy amatora.

Za rok będzie można nas również spotkać w Mroczy, ale mamy nadzieję że będziemy wspomagać coraz to więcej imprez sportowych. Na razie zapraszamy was do skorzystania z naszej oferty owoców do biur.